Rejstřík adres České republiky

Počet zobrazení: 3367, URL: aplikace.mvcr.cz
Chcete reklamu? Kontaktujte nás!

V tomto seznamu můžete vyhledat číslo popisné všech obývaných domů, ulice a obce v České republice. V seznamu nenaleznete domy nikým neobývané. Adresa domu je určena územním členěním (obec a případně její část) a číslem popisným nebo evidenčním. Může být navíc rozšířena o název ulice a orientační číslo. Pokud je obec rozdělena na části, může mít jednu řadu čísel popisných a evidenčních (jako by nebyla rozdělena). Nebo svou vlastní číselnou řadu může mít každá část obce. Číselné řady začínají jedničkou a čísla se v ní nesmí opakovat.

POZOR. Statutární města Ostrava, Plzeň, Brno a hlavní město Praha používají dvě rozdílá členění - územní a správní. Například Praha se územně dělí do deseti obvodů, zatímco správních obvodů má dvacet dva. V adresách je použito členění územní. Specifikou statutárních měst jsou katastry. Katastr má svoji číselnou řadu a může přecházet přes více obvodů. Například katastr Vinohrady překrývá Prahu 2, 3, 4 a 10, ale číslo domu v rámci Vinohrad je jednoznačné. Katasry v Praze jsou vedeny jako obce.

Kategorie: Ostatní rejstříky | Datum: 26. Únor 2012, Neděle
Nejsou žádné reklamy!
Nejsou žádné reklamy!
Satelit zdarma
Pořiďte si satelitní TV a získejte do svého televizoru desítky českých programů. Nyní v akci již od 249 Kč. Více informací najdete na http://www.katedrala.cz/satelit-zdarma
Nejsou žádné reklamy!

Články

Když si bereme půjčku, je určitě dobré zjistit si několik základních informací o tom, jaké má parametry, nebo jak je výhodná. Jedním z parametrů jsou i informace o tom, kolik peněz si vlastně můžeme vzít. Nejméně dnes nabídnout takzvané mikropůjčky, kam se řadí i SIM půjčka.

Novinky

  • Anonymizer Katedrály
    Katedrála vám nabízí jedinečný anonymizér, přes který můžete surfovat na internetu anonymě. Využijete ho i když chcete ze své firemní sítě surfovat na zakázaných stránkách.

    Nejsou žádné reklamy!
    Muzeum perníku
    Můžete ochutnat "Medové zážitky ® z Perníkové chaloupky", které potěší všechny vaše smysly (zrak, hmat, sluch, čich i chuť) a smysl pro humor. 
Mořský svět