Ekonomické aktuality

16. Únor 2012, Čtvrtek
Největší charterový dopravce Travel Service začne od května účtovat poplatky za nadváhu zavazadla už od patnácti kilogramů místo dvaceti. Dovolená se tak může prodražit o tisíce korun. Omezení pocítí většina Čechů, kteří létají na dovolenou s tuzemskými cestovními kancelářemi. Další články k tématu:Zavazadla do letadel ČSA musí „zhubnout” o tři kilogramyRyanair zdražil o polovinu poplatky za zavazadlaWizz Air po cestujících požaduje lehčí zavazadla, zdražil nadváhu
16. Únor 2012, Čtvrtek
Odchylku způsobily vyšší dopady změn daní, které odrážejí změnu spotřebního koše z počátku ledna tohoto roku.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Majitel Kofoly a nový držitel ocenění Podnikatel roku Jannis Samaras svojí firmou žije. Stejnojmenný nápoj každý den on i jeho rodina popíjejí a k prodeji firmy se nechystá. I když sám říká: "Jsem schopný všeho." Další články k tématu:Cenu Podnikatel roku vyhrál Jannis Samaras, spolumajitel Kofoly
16. Únor 2012, Čtvrtek
V průmyslové zóně Kolín-Ovčáry vznikne nový závod. Vedení Kolína se podařilo prodat část pozemků, jejichž prodej představoval dlouhodobý problém. Závod, který by v Ovčárech mohl vyrůst už letos, bude vyrábět klimatizace či topná tělesa. Práci by v něm mohlo najít téměř dvě stě lidí.Další články k tématu:Kolínská automobilka TPCA letos nejspíš omezí výrobu, hrozí vyhazovy
16. Únor 2012, Čtvrtek
Moody´s by mohla kvůli dluhové krizi zhoršit úvěrová hodnocení 17 globálním a 114 evropským finančním institucím.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Hlavní index PX spadl opět pod hranici 1000 bodů. Kolem 11:15 byl níže o 1,76 procenta na 988,8 bodu.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Když začal Miloslav Pavlas pracovat v roce 1974 v tehdejším ZTS, ještě nemohl tušit, že o 18 let později část společnosti zprivatizuje. Jeho firma má dlouhou historii, její začátky se datují již k roku 1816, kdy zde byla založena železárna.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Novela zákona o poštovních službách, která má od příštího roku liberalizovat tuzemský poštovní trh, se nelíbí České poště ani jejím konkurentům. Soukromí poštovní operátoři kvůli ní hrozí arbitrážemi.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Češi s velkou oblibou konzumují jídlo v restauracích s rychlým občerstvením. K radosti řetězců ho mají tak rádi, že KFC či McDonald’s plánují v zemi další rozvoj. Nebudou to mít ale tak lehké, o přízeň českých jedlíků hodlají bojovat i nové sítě. Na otevření vlastních restaurací se připravuje Papa John’s. Vstup chystají i další řetězce.Další články k tématu:Ještě víc hamburgrů! Další americké fastfoody míří do ČeskaPodívejte se: americká restaurace Hooters otevírá v PrazeVálka fast foodů. Do Liberce míří po McDonald's a KFC také Burger King
16. Únor 2012, Čtvrtek
Evropský trh s automobily zažívá druhý nejhorší start do nového roku za posledních devět let. O více než sedm procent padající trh čím dál více rozděluje rostoucí a klesající značky. Pro Česko jsou statistiky velmi optimistické: domácí výrobci Škoda Auto a Hyundai i přes pokles trhu výrazně své prodeje posílili. Další články k tématu:Kolínská automobilka TPCA letos nejspíš omezí výrobu, hrozí vyhazovy
16. Únor 2012, Čtvrtek
Řecká detektivka má další napínavé pokračování. Trhy si momentálně lámou hlavu s tím, zda tří-áčkovým zemím (Finsku, Německu, Nizozemí) opravdu nedošla trpělivost a nechtějí Řecko vytlačit z eurozóny.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Trhy si lámou hlavu s tím, zda tří-áčkovým zemím nedošla trpělivost a nechtějí Řecko vytlačit z eurozóny.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Propad byl způsoben jednorázovým znehodnocením řeckých dluhopisů, což jí ubralo z čistého zisku 5,4 mld. Kč.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Zisk francouzské bankovní skupiny Société Générale se ve čtvrtém čtvrtletí propadl v meziročním srovnání o 89 %.
16. Únor 2012, Čtvrtek
ČSÚ dnes zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v lednu. Podle odhadů inflace překonala 3% hranici.
16. Únor 2012, Čtvrtek
Mezi záplavou změn, které přinesl nový rok, prošla poměrně bez povšimnutí také novela zákona o nemocenském pojištění. Co přináší?
16. Únor 2012, Čtvrtek
Za chyby se platí, i za špatně doručenou výpověď zaměstnanci. Co je ale špatně doručená výpověď? Kdy můžete využít zaměstnavatelovy chyby v doručování, když vás chce vyhodit z práce?
15. Únor 2012, Středa
Pokles způsobily vyšší náklady, které částečně vyrovnal výkon firmy na rozvíjejících se trzích.
15. Únor 2012, Středa
Na zhruba 16.000 hektarech plodících vinic nasbírali přes 91.000 tun hroznů, což je dvojnáspbek oproti roku 2011.
15. Únor 2012, Středa
Slova tablet či smartphone ještě před pár lety vlastně ani neexistovaly, nyní se stále častěji stávají velmi zmiňovanými výrazy. Stejně jako se rychle mezi obyvatelstvo etablovaly mobily, obdobný vývoj lze sledovat u zmiňovaných produktů.
Nejsou žádné reklamy!
Nejsou žádné reklamy!
Satelit zdarma
Pořiďte si satelitní TV a získejte do svého televizoru desítky českých programů. Nyní v akci již od 249 Kč. Více informací najdete na http://www.katedrala.cz/satelit-zdarma
Nejsou žádné reklamy!

Články

Když si bereme půjčku, je určitě dobré zjistit si několik základních informací o tom, jaké má parametry, nebo jak je výhodná. Jedním z parametrů jsou i informace o tom, kolik peněz si vlastně můžeme vzít. Nejméně dnes nabídnout takzvané mikropůjčky, kam se řadí i SIM půjčka.

Novinky

  • Anonymizer Katedrály
    Katedrála vám nabízí jedinečný anonymizér, přes který můžete surfovat na internetu anonymě. Využijete ho i když chcete ze své firemní sítě surfovat na zakázaných stránkách.

    Nejsou žádné reklamy!
    Muzeum perníku
    Můžete ochutnat "Medové zážitky ® z Perníkové chaloupky", které potěší všechny vaše smysly (zrak, hmat, sluch, čich i chuť) a smysl pro humor. 
Mořský svět