Ekonomické aktuality

04. Březen 2014, Úterý
Česká národní banka podnikla několik nelogických kroků. Můžeme tak zapomenout na silnou korunu či stabilní sektor záložen. A vyplatí se vůbec šetřit na důchod?
04. Březen 2014, Úterý
Pokud se neshoduje sjednané místo výkonu práce s tím, kam se zaměstnavatel nebo jeho část přemisťuje, jde o organizační výpovědní důvod.
03. Březen 2014, Pondělí
Černé vlaky Leo Express mohou od příštího jízdního řádu začít jezdit poprvé na Slovensko nebo také do Ústí nad Labem. Soukromý železniční dopravce začíná hledat jiné trasy, kde není tak napjatý konkurenční boj jako mezi Prahou a Ostravou.Další články k tématu:Leo Express hlásí první zisk a chce, aby České dráhy jezdily drážZtráta 85 milionů za půl roku? Jedeme podle plánu, říká šéf Leo ExpressLeo Express přijde o provozního šéfa Paroubka, skončí na konci října
03. Březen 2014, Pondělí
Mít, nebo nemít až 24 840 korun navíc. To je otázka pro 17 tisíc pracujících důchodců, kteří se vzbouřili proti úspornému rozhodnutí Nečasovy vlády a usilují o získání slevy na dani. Daňový poradce na penzi Michal Hron, který ve věci uznání slevy vede proti finanční správě právní spor, sepsal návod, jak se vyhnout penále či úrokům z prodlení.Další články k tématu:Firmy řeší, jak se zbavit důchodců. Nabízí statisíce za jejich odchodDůchodci zkouší získat 25 tisíc. O přerušení penzí žádají tisíce seniorůMinisterstvo práce navrhuje přidat důchodcům příští rok 271 korunČeští i slovenští důchodci jsou na tom lépe než ti v USA, tvrdí průzkumKalousek: Z důchodců, kteří si přerušili výplatu penzí, je mi ouzko
03. Březen 2014, Pondělí
Vojenská intervence ruských vojsk na ukrajinském Krymu začíná ovlivňovat česko-ruské obchodní vztahy. Ministr obrany Martin Stropnický poprvé otevřeně zapochyboval, že by ruské firmy za současné situace měly šanci podílet se na dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Premiér Sobotka s tím ovšem nesouhlasí.Další články k tématu:Areva žaluje své vyloučení z Temelína. Žádá soud o předběžné opatřeníBrusel hrozí Česku žalobou a pokutou kvůli dostavbě TemelínaČEZ nesmí uzavřít smlouvu s vítězem tendru na Temelín, rozhodl soudKonflikt na Krymu dopadá už i na české firmy na UkrajiněMoskvu žádal o pomoc Janukovyč, tvrdí ruský velvyslanec při OSN
03. Březen 2014, Pondělí
Konflikt na Krymu již pociťují také české firmy, které podnikají na Ukrajině. Automobilka Škoda Auto snižuje v zemi objem výroby vozů, potravinářská firma Hamé zaznamenává nižší tržby a dopady konfliktu tíží také další české firmy. Vyplývá to z ankety mezi exportéry.Další články k tématu:Je těžko představitelné, že Rusové dostaví Temelín, řekl ministr obranyKrize na Ukrajině by mohla zdražit ropu a oslabit akciePodle Moskvy není důvod Kyjevu dál poskytovat slevu na plyn Rusové kontrolují většinu Krymu. Popřeli ultimátum, že ráno zaútočíVýchod Ukrajiny se inspiruje Krymem, proruská domobrana sílí
03. Březen 2014, Pondělí
Dnešní obchodní seance byla na evropských trzích ve znamení negativních zpráv z východu. Většina investorů vzhledem k víkendovým událostem na Krymském poloostrově očekávala negativní otevření trhů, které se později potvrdilo. Druhou důležitou zprávou pak bylo zvýšení úrokových sazeb ruskou centrální bankou (z 5,5 % na 7 %). Chuť nakupovat ruské akcie tak velmi opadla a ruský index MICEX odepsal 10 %.
03. Březen 2014, Pondělí
Výprodejní vlna dnes zaplavila finanční trhy a poslala drtivou většinu akciových titulů ke dnu. Poté, co evropské akcie minulý týden vystoupaly na svoje šestileté maximum, eskalující situace na Ukrajině vedla k jejich masivním výprodejům.
03. Březen 2014, Pondělí
Po růstu geopolitických rizik spojených s vývojem na Ukrajině regionální měny oslabovaly, česká koruna však pouze nepatrně. Potvrdila tak svůj status bezpečného přístavu v rámci měn rozvíjejících se trhů.
03. Březen 2014, Pondělí
Přebytek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 50 miliard korun z lednových 45 miliard korun. Je to nejlepší únorový výsledek nejméně od roku 2000. Informovalo o tom ministerstvo financí. Loni v únoru skončil rozpočet s přebytkem 5,6 miliardy korun.
03. Březen 2014, Pondělí
V žebříčku nejbohatších lidí světa časopisu Forbes se umístili nově dva Češi: majitel těžařské skupiny Czech Coal Pavel Tykač a realitní magnát Radovan Vítek. Nejbohatší Čech Petr Kellner udržel 106. místo. Jeho bohatství činí v přepočtu 218 miliard korun. Nejvíce si polepšil majitel loterijní Sazky Karel Komárek.
03. Březen 2014, Pondělí
Španělsko se těžce vymaňuje z krize. Ekonomika země už sice dvě čtvrtletí po sobě mírně roste, vysoká nezaměstnanost však schopnost ozdravení velmi omezuje. Některé rodiny se mezitím dostaly do tak tíživé situace, že jsou odkázány na potravinovou pomoc. Tu získávají tak, že prosí před obchody o jídlo.Další články k tématu:Vypukla Španělská revoluce. Svrhnou Facebook a Twitter další vlády?Španělsko má rekordní dluh. Stát dluží téměř tolik, co "vyrobí" za rok
03. Březen 2014, Pondělí
V pátek se americké akciové indexy obchodovaly smíšeně (S&P 500 +0,28 %, Nasdaq –0,25 %), v týdenní bilanci si ale připsaly více než 1% zisky a index S&P 500 dosáhl nového historického maxima.
03. Březen 2014, Pondělí
Společnost oznámila, že plánuje vydat současným akcionářům dluhopisy v objemu 396 mil. $ s 15% kupónem a splatností v 2017, aby tak refinancovala dluhopisy v objemu 273 mil. € s 11,625% kupónem a splatností v 2016.
03. Březen 2014, Pondělí
Původně měl být tento text o veledůležitém čtvrtečním zasedání ECB a rovněž velmi zajímavých datech z amerického trhu práce (středa a především pátek). Nicméně situace na Ukrajině a především pak na Krymu se vyhrotila natolik, že ji nelze opominout.
03. Březen 2014, Pondělí
Od Nového roku není možné vydávat anonymní akcie a majitelé již vydaných se musí akciové společnosti do konce června přihlásit. Ti, kteří chtějí zůstat anonymní, však stále mají řadu možností, jak se k podílu ve firmě nepřiznat.
03. Březen 2014, Pondělí
Pokud máte zaměstnání a zároveň si přivyděláváte podnikáním, musíte si vyplnit přiznání k dani z příjmů sami. S tímto návodem to půjde snadno.
03. Březen 2014, Pondělí
Výše příjmů rozhodně není jediné kritérium, které bude soud při určování alimentů posuzovat. Jaká jsou další aktuální kritéria pro stanovení výživného od 1. 1. 2014?
02. Březen 2014, Neděle
Současná krize na Ukrajině by podle analytiků mohla vést k poklesu na akciových trzích. Ceny ropy by v jejím důsledku naopak mohly zamířit vzhůru, což by podpořilo ruskou ekonomiku, píše server televize CNBC.Další články k tématu:Ruský Gazprom zvažuje, že kvůli dluhu zruší Kyjevu slevu na plyn Podle Moskvy není důvod Kyjevu dál poskytovat slevu na plyn Kyjev ztrácí Krym, mobilizuje armádu. Země se chce bránit a volá o pomocStáhněte vojáky zpět na základny, vyzvali spojenci MoskvuKonflikt na Krymu dopadá už i na české firmy na Ukrajině
02. Březen 2014, Neděle
Podle ruského ministerstva energetiky vzhledem k nesplacenému ukrajinskému dluhu za dodávky plynu není důvod pokračovat i ve druhém čtvrtletí v poskytování dohodnuté slevy za jeho odběr. Také ruský energetický gigant Gazprom nevyloučil, že Ukrajině kvůli dluhu ve výši 1,55 miliardy dolarů (zhruba 30,4 miliardy korun) slevu na plyn zruší.Další články k tématu:Ruský Gazprom zvažuje, že kvůli dluhu zruší Kyjevu slevu na plyn Konflikt na Krymu dopadá už i na české firmy na Ukrajině
<< První < Předchozí | Stránka 1/431 | Další > Poslední >>
Nejsou žádné reklamy!
Nejsou žádné reklamy!
Nejsou žádné reklamy!
Nejsou žádné reklamy!
Mořský svět